FAQ

Najczęstsze pytania

 

Co w przypadku, gdy paczka ulegnie zniszczeniu?
Każda przesyłka powinna być starannie przygotowana i zabezpieczona przed uszkodzeniem. Kierowca odpowiada za jej stan od momentu przekazania przez nadawcę aż do momentu wydania odbiorcy. W przypadku zaobserwowania, że paczka została uszkodzona, należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić nas, korzystajac z formularza kontaktowego. Umożliwi to zablokowanie konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy.

Co w przypadku, gdy paczka zostanie zgubiona lub skradziona?
Przed nadaniem paczki przypominamy o naszych zasadach bezpieczeństwa. W przypadku zagubienia paczki lub jej kradzieży fakt ten należy zgłosić policji. Na prośbę organów upoważnionych do otrzymania danych osobowych osoby podejrzanej o kradzież, dane zostaną niezwłocznie przekazane w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. W przypadku stwierdzenia, że paczka została skradziona, należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić nas, korzystajac z formularza kontaktowego. Umożliwi to zablokowanie konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy.

Co w przypadku, gdy osoba, do której ma być dostarczona paczka, jest nieobecna?
Poproś nadawcę przesyłki o numer telefonu odbiorcy. W przypadku braku możliwości dostarczenia mimo wszystko rekomendujemy pozostawienie przesyłki i dbanie o nią aż do momentu zakończenia zlecenia. Przyczyny takiego stanu rzeczy mogą być naprawdę różne. Jeśli nie możesz czekać na odbiorcę lub kontakt nie jest możliwy, zgłoś nam ten fakt, korzystając z formularza kontaktowego. Zlecimy odbiór przesyłki od Ciebie i sprowadzimy ją na nasz magazyn. 

Co w przypadku, jeżeli ktoś przekaże mi materiały zabronione bądź niebezpieczne?
Należy niezwłocznie zgłosić ten fakt policji, a następnie powiadomić nas o zaistniałej sytuacji, korzystajac z formularza kontaktowego. Umożliwi to zablokowanie konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy.. W takim przypadku na prośbę organów upoważnionych udostępnimy dane nadawcy lub odbiorcy przesyłki. 

Czy zabierając paczkę i biorąc za to pieniądze muszę zapłacić podatek?
Jeśli nie przyjmujesz więcej pieniędzy niż wynosi koszt Twojego przejazdu, to nie zarabiasz. Nie ma więc podstaw na naliczenia podatku dochodowego.

Czy muszę podpisać dokument przekazania przesyłki?
Nie musisz, ale powinieneś. Taki dokument jest pisemnym poświadczeniem nadania przewozu i otrzymania przesyłki. W razie sporu chroni więc każdą ze stron.

Ile kosztuje dodanie ogłoszenia?
Dla zarejestrowanych użytkowników dodawanie ogłoszeń jest darmowe. Rejestracja również jest bezpłatna.

Jedziesz? Dodaj ogłoszenie i zabierz paczkę. Masz przesyłkę do zabrania? Dodaj ogłoszenie - może ktoś jedzie tam, gdzie Ty chcesz wysłać.

Jz_blog_winieta_blue
Oferta Dla Firm transportowych i lotniczych
How-to-banner-p1 How-to-banner-p2 How-to-banner-p3