FAQ

Najczęstsze pytania i nasze odpowiedzi

Co w przypadku, gdy paczka ulegnie zniszczeniu?

Każda przesyłka powinna być przygotowana i zabezpieczona przed uszkodzeniem. Kierowca odpowiada za jej stan od momentu przekazania przez nadawcę aż do momentu wydania odbiorcy. W przypadku zaobserwowania, że paczka została uszkodzona, należy niezwłocznie o tym fakcie powiadomić nas, korzystajac z formularza kontaktowego. Umożliwi to zablokowanie konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy.

Co w przypadku, gdy paczka zostanie zgubiona lub skradziona?

Przed nadaniem paczki przypominamy o naszych zasadach bezpieczeństwa. W przypadku zagubienia paczki lub jej kradzieży fakt ten należy zgłosić policji. Na prośbę organów upoważnionych do otrzymania danych osobowych osoby podejrzanej o kradzież, dane zostaną niezwłocznie przekazane w celu jak najszybszego wyjaśnienia sprawy. W przypadku stwierdzenia, że paczka została skradziona, należy nas powiadomić, korzystając z formularza kontaktowego. Umożliwi to zablokowanie konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy.

Co w przypadku, gdy osoba, do której ma być dostarczona paczka, jest nieobecna?

Poproś nadawcę przesyłki o numer telefonu odbiorcy. W przypadku braku możliwości dostarczenia rekomendujemy pozostawienie przesyłki i dbanie o nią aż do momentu zakończenia zlecenia. Jeśli nie możesz czekać na odbiorcę lub kontakt nie jest możliwy, zgłoś się do nas, korzystając z formularza kontaktowego. Zlecimy odbiór przesyłki od Ciebie i sprowadzimy ją na nasz magazyn. 

Co w przypadku, jeżeli ktoś przekaże mi materiały zabronione bądź niebezpieczne?

Należy zgłosić ten fakt policji, a następnie powiadomić nas o zaistniałej sytuacji, korzystajac z formularza kontaktowego. Umożliwi to zablokowanie konta użytkownika do czasu wyjaśnienia sprawy. 

Czy zabierając paczkę i biorąc za to pieniądze muszę zapłacić podatek?

Jeśli nie przyjmujesz więcej pieniędzy niż wynosi koszt Twojego przejazdu, to nie zarabiasz. Nie ma więc podstaw na naliczenia podatku dochodowego. Jeśli jednak transport przesyłek traktujesz jako źródło dochodu, to musisz odprowadzić podatek dochodowy.

Czy muszę podpisać dokument przekazania przesyłki?

Nie musisz, ale powinieneś. Taki dokument jest pisemnym poświadczeniem nadania przewozu i otrzymania przesyłki.

Ile kosztuje dodanie ogłoszenia?

Dla zarejestrowanych użytkowników dodawanie ogłoszeń jest darmowe. Rejestracja również jest bezpłatna.